Xhamia 'Hėna e re' nė Kreuzlingen, Zvicėr

Kėrko

Shko te permbajtja e faqes

Duaja e Jasinit

JasiniDuaja pas leximit
tė Jasini Sherifit

Eudhu bil-lahi minesh-shejtanir-raxhim
Bismil-lahir-rahmanir-rahim


El-hamdu lil-lahil-ledhi nezzelel furkane ala abdihi lijekune lil-alemine nedhira. All-llahummexh'alil Kur'ane lena fid-dunja karinen ve fil-kabri munisen ve fil-kijameti shefi'an ve ales-sirati nuran ve ilel-hajrati kul-liha delilen ve imama. All-llahumme bel-lig ve eusil thevabe ma kara'nahu hedijjeten ila ruhi sejjidina Muhammedin sal-lall-llahu alejhi ve sel-leme ve alihi ve as'habihi exhme'ine ve ila ervahi abaina ve ummehatina ve ehavatina ve ihvetina ve euladina ve akrabaina ve asdikaina ve liustadhina ve lixhemi'il-mu'minine vel-mu'minati el-ahjau minhum vel-emvati. Va'fu anna, ja Kerimu! Vestexhib dua'ena birahmetike, ja erhamer-rahimin! Amin! El-fatihah!


Kėrkoj strehė tek All-llahu prej djallit tė mallkuar
Nė emėr tė All-llahut, tė Gjithmėshirshmit, Mėshirėplotit


Falėnderimi i takon All-llahut, i Cili robit tė Vet ia zbriti Kur'anin, qė tė jetė vėrejtje pėr tė gjitha botėrat! O Zot! Bėre qė Kur'ani tė na jetė shok nė kėtė botė, shoqėrues nė varr, ndėrmjetėsues nė botėn tjetėr, dritė nė rrugė dhe udhėrrėfyes nė ēdo tė mirė! O Zot, shpėrblimin e asaj qė e lexuam dhuroja shpirtit tė zotėriut tonė Muhammedit a.s., familjes dhe shokėve tė tij, shpirtėrave tė baballarėve tanė, nėnave tona, motrave tona, vėllezėrve tanė, fėmijėve tanė, farefisit tonė, miqve tanė, mėsuesve tanė dhe shpirtrave tė gjithė besimtarėve e besimtarėve, tė gjallė qofshin apo tė vdekur! Na fal neve, o Fisnik! Pranoje lutjen tonė me mėshirėn Tėnde, o Mėshirues i mėshiruesve! Amin! El-Fatihah!


Ballina | Xhamia jonė | Aktivitete | Fondi i xhenazes | Forumi rinor | Muezinllėku | Jasini | Derse | Video | Hutbe | Pyete imamin | Pėrgjigjet | Xhamitė tjera | Emra fėmijėsh | Kontakt | Harta e faqes

Aktualizuar mė: 01 Okt 2012
info@el-hikmeh.net

Kthehu te permbajtja e faqes | Kthehu te menyja kryesore