Mirėsevini te faqja MEKTEBI

Kėrko

Shko te permbajtja e faqes

Si falet namazi

Namazi


Mėnyra praktike e faljes sė namazit


Pėr fėmijėt dhe pėr ata qė akoma kanė problem me mėnyrėn e faljes sė namazit, ky ėshtė njė libėr shumė i pėrshtatshėm dhe praktik. Nė tė do tė gjeni nė hollėsi pėr secilin namaz formėn se si falet ai, me fotografi e me zė, me ē'rast krahas tekstit tė duave (lutjeve) kryesore tė namazit ju keni mundėsinė edhe tė dėgjoni se si lexohen ato, duke klikuar dy herė mbi shenjėn e altoparlantit.


Punimi ėshtė nė formatin PDF me njė madhėsi prej 73.3 MB.

Ju lutemi kini durim gjatė hapjes sė dokumentit! Klikoni kėtu.


Kurse mė poshtė keni mundėsi tė shikoni videon pėr faljen e namazit.

Ballina | Programi | Aktivitete | Nxėnėsit | Duatė | Elifi | Kur'ani | Abdesti | Namazi | Libra | Poezi islame | Tregime | Ilahije | Video klipe | Gjėegjėza | Nasruddin | Lojėra | Puzzle islam | Fjalėkryqa | Kuizi islam | Kontakti | L. i vizitorėve | Auf Deutsch | Harta e faqes

Aktualizuar mė:

Kthehu te permbajtja e faqes | Kthehu te menyja kryesore